Strefa
wiedzy

08
marzec
2016
Nowinki poligraficzne

Druk solwentowy

Czym można zastąpić bardzo popularny i tradycyjny sitodruk? Drukiem solwentowym! Druk solwentowy sprawdza się na wielkich formatach a dzięki specjalnym tuszom na bazie rozpuszczalników organicznych sprawdzi się tam, gdzie zawiodą tradycyjne, zwyczajne atramenty. Jeśli chcemy zadrukować wielkoformatowe reklamy, które wystawione będą na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych warto pomyśleć o tej technice.

 

Druk wielkoformatowy pozwala na zadruk dużych powierzchni reklamowych. Codziennie spotykamy się z nim – ulice naszych miast pełne są wydruków reklamowych – otaczają nas banery (te oświetlone od frontu określa się frontlit/frontlight, natomiast te od tyłu backlit/backlight), siatki (mesh), papierowe plandeki, tablice, szyldy, świetlne kasetony, folie okienne w witrynach sklepów i firm, a także przedmioty-reklamy- np. bardzo popularne stało się ostatnimi czasy oklejanie samochodów.

 

Jak zauważa Małgorzata Adamkiewicz rynek reklamy zewnętrznej w Polsce nadal przynosi milionowe zyski i mimo rosnącej popularności ekranów LED wciąż swój znaczący udział mają klasyczne nośniki reklamy zewnętrznej, na których można umieszczać materiały drukowane.1 Reklama Outdoor bywa skuteczna, o ile jest dobrze przygotowana. Dobry pomysł i projekt to połowa sukcesu, drugą jest właściwe wykonanie projektu – dokładne odwzorowanie kolorów, wysoka jakość wydruku i jego trwałość .

 

Trwałość reklam wydrukowanych techniką solwentową jest niezwykle wysoka, zależy ona od zawartości rozpuszczalnika w formule farby.

 

Istnieją trzy podstawowe grupy wydruków solwentowych:

 

Twardy solwent – trwałość wydruku od 3 do 7 lat

 

Wydruki, które są wystawione na działanie silnych oddziaływań atmosferycznych, takie jak reklama zewnętrzna wielkogabarytowa – banery, siatki, plandeki, tablice, kasetony, czy witryny sklepowe.

 

Mild solwent – trwałość wydruku do 2 lat

 

Wydruki, które są wystawione na działanie silnych oddziaływań atmosferycznych, takie jak reklama zewnętrzna średnioformatowa – banery, folie, siatki, tablice, kasetony, reklama na pojazdach, czy witryny sklepowe.

 

Eco solwent – trwałość wydruku poniżej 2 lat

 

Wydruki, które są wystawione na działanie silnych oddziaływań atmosferycznych, takie jak reklama wewnętrzna i zewnętrzna, gdzie potrzebna jest wysoka jakość wydruków dla takich artykułów jak plakaty, wydruki pod systemy wystawiennicze, kasetony, czy lekkie banery.

 

Warto podkreślić, że wszystkie wydruki powstające przy użyciu metody solwentowej są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, promienie UV, zmiany temperatury i wszelkie inne działania zmiennych warunków atmosferycznych.

Firma Aara Sprzedaż uczestniczy w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości "Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pakiet przedsiębiorczość", którego celem jest udzielenie wsparcia poszkodowanym przez COVID-19 przedsiębiorcom z sektora MŚP z województwa małopolskiego.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Firma otrzymała grant w wysokości: 126 000 zł

AARA - Wszelkie prawa zastrzeżone